• Марина Кафтан

Ти сам твориш своє майбутнє


Ілюстрація: Олег Грищенко

 

Те, що з тобою станеться завтра, значною мірою визначено наперед твоїми сьогоднішніми діями та рішеннями. Визнати це – означає взяти на себе відповідальність. Страшнувато, але це одна з найважливіших навичок у житті. Адже, хто відповідає за наслідки, той може на них впливати. Тільки опанувавши відповідальність, стаєш дорослим і вільним у своїх діях.

Звісно, в житті завжди траплятимуться непередбачувані ситуації, буде те, на що неможливо вплинути.

Навчитися визначати, на що ти впливаєш, а на що – ні, так само важливо. Пам’ятати, що незахищений секс може мати геть небажані наслідки, означає брати на себе відповідальність за своє життя завтра. Голосувати на виборах, як не дивно, також. Як дбаєш, так і маєш.


Як би пафосно це не звучало, але в Конституції України написано, що єдиним джерелом влади в країні є народ. І влада ця – представницька. Тобто ми обираємо людей, які ухвалюють рішення і від нашого імені теж. Президент, депутат міської чи Верховної Ради - усі вони є частинками механізму, через який народ керує нашою країною.

Що відбувається, якщо ти не йдеш на вибори?


Активніші громадяни виберуть все за тебе. Їхні голоси розподіляться між кандидатами. А от чи відповідатимуть вподобання цих громадян і їх вибір твоїм вподобанням і прагненням – невідомо.
 

Як дбаєш, так і маєш.94 перегляди