• Марина Кафтан

Усі політики однакові

Верховна Рада – орган законодавчої влади

Ілюстрація: Юлія Тверітіна

 

Саме тут депутати, яких ми обрали, вирішують, як ми житимемо. Усі галузі нашого життя зазнають впливу діяльності парламенту. Освіта, здоров’я, захист довкілля, культура, спорт, економіка – усе це регулюється законами, постановами та іншими актами, які ухвалює парламент. Він же розподіляє державні кошти (насправді, це податки, які сплатили громадяни).


Рішення приймає більшість. Тому від того, хто саме на сьогоднішній момент у парламенті, чи ходять вони на засідання, за що голосують, які пропонують законопроекти – залежить те, як ведеться кожному громадянину України.

В останньому скликанні Верховної Ради - понад половина “нових облич”. Коли депутат уже обраний, слідкувати за його діяльністю можна на сайті нашого парламенту. У електронному кабінеті кожного обранця можна дізнатися і про законотворчу діяльність, і про подання запитів, і про прогули.

Куди взагалі дивитися, щоби оцінити діяльність політика?


На програму та її якість, на те, яке ця людина має політичне минуле: чи переходив з однієї партії до іншої, чи реалізовував свої обіцянки, чи ставав фігурантом розслідувань та корупційних скандалів, тощо.

60 переглядів