• Марина Кафтан

Чому треба носити маску?

Неправда - маска захищає тільки від штрафу


Ілюстрація: Анна Андреєва

 

Маска - це бар’єр для краплинок слини та інших виділень. Так, вони вилітають з рота не лише, коли ти чхаєш, а й коли розмовляєш, співаєш чи смієшся.


Просто їх не видно!


Якщо ти вже інфікований і поки не відчуваєш, що захворів, маска не дасть тобі заразити інших людей.

Навіть маска зі звичайної тканини зменшує ймовірність заразитися, якщо поруч є хвора людина.


Ти можеш не боятися захворіти (хоча яким буде перебіг хвороби, передбачити вкрай важко, навіть якщо ти молодий і спортивний), але ти можеш заразити когось, хто через вірус зазнає дуже серйозних проблем зі здоров’ям чи навіть помре. Варто піклуватися і про своїх рідних, і про геть незнайомих тобі людей, які можуть постраждати через твою «хоробрість».


Кому не варто «маскуватися»: малюкам до двох років, людям, які мають проблеми з диханням, втратили свідомість або з іншої причини не можуть самостійно зняти маску.


Звісно, якщо ти хворієш безсимптомно, не чхаєш і не кашляєш, заражати інших людей буде трохи складніше. Але така імовірність теж є. Просто краплинки під час розмови, а не кашлю, розлітатимуться не так далеко.

Пам’ятай, що маска – не оберіг і не дає гарантій, що ти не захворієш. Це просто один із найпростіших засобів захисту, яким ще й потрібно правильно користуватися.

125 переглядів