• Марина Кафтан

Від чого і як захищає маска?

Неправда: Маска = 100% захист

Ілюстрація: Ілля Угнівенко

 

Як вчені доводять користь (чи ні) від носіння масок? Здебільшого, двома шляхами – через експерименти та спостереження. Під час експериментів досліджують, наприклад, як розлітаються мікрокраплинки слини, коли людина розмовляє в масці та без неї.


Клікніть тут, щоб переглянути відео


Можливо, ти чув чи читав аргументи проти носіння маски, мовляв:

  • вона не прилягає до обличчя щільно, тому не допомагає

  • в очах теж є слизова оболонка, але ніхто не ходить в окулярах для плавання

  • якщо ви можете дихати в масці, то і вірус крізь неї пробереться, адже він дуже маленький

  • маски небезпечні, бо в них людині не вистачає кисню

  • від масок піднімається тиск і падає імунітет.


Що ж. Дійсно, у повноцінному протигазі “на всю голову” ми точно захищені краще, ніж із благенькою масочкою із тоненької бавовни.


Але навіть такий бар’єр щось та й зупинить із того, що летить у твій бік або вилітає з твого рота чи носа.

Вірус справді крихітний, але крилець чи пропелера в нього немає. Тож подорожує ця манюня із краплинками чи аерозольними часточками, які вилітають із рота хворої людини. От ці краплинки і затримує маска. Що менше ти їх вдихнеш, то меншою є імовірність захворіти. Якщо всі люди носять маски, то передавати заразу стає непросто. Адже вірусу доведеться подолати дві перепони: вибратися крізь маску хворої людини та продертися крізь маску здорової. І ще в процесі не сконати й не засохнути разом із аерозольною часточкою, на якій він подорожує.


А як із нестачею кисню?


Здоровій людині це не загрожує, але людям із певними хворобами маски краще не носити. І це ще один аргумент, щоби решта таки прикривали рот і ніс: щоби захистити не лише себе, а й інших.

120 переглядів