• Марина Кафтан

Вибори - це нудно і складно

Усе залежить від точки зору. Складнощів є дві купки

Ілюстрація: Анна Андреєва

 

Перша – розібратися в тому, як працюють вибори, кого й навіщо ми вибираємо й за що вони відповідатимуть. Друга – розібратися, хто й навіщо балотується, і вибрати тих, кого ти готовий підтримати.


Навіщо це тобі? Те, що не вибереш ти – виберуть за тебе.

Якщо ти не розумієш, як влаштована держава, хто і за що відповідає, то тебе дуже легко обдурити, позбавити прав, зманіпулювати. Чи ефективно витрачаються податки, які ти платиш? Хто має ремонтувати дорогу біля гуртожитку?


Коли люди вимагають від президента вирішити проблеми в лікарні, від місцевої влади – зробити те, за що відповідає профільне міністерство, а від Верховної Ради – те, що має робити сільрада, вони не отримають ані справедливості, ані результату.


Хочеш жити, як в Європі? Але поки ти лежиш у гамаку, хтось іде на вибори й обирає представників партій, які мають прямо протилежну мету. Якщо твій голос не дасть можливість увійти до Верховної Ради тим, хто відстоюватиме твоє бачення майбутнього країни, твої мрії так і залишаться мріями.


Тепер про конкретних політиків.


Не хочеться розбиратися, що за пургу вони несуть?

А звідки беруться передвиборчі обіцянки? Вони мають максимально відповідати профілю потенційного виборця. І вони відповідають. Якщо ти не цікавишся політикою, не голосуєш, не висловлюєшся – це не ти.

58 переглядів